[ * ] [ a / b / t / ž / tv ] [ pol / g / biz / mu / int ] [ mega ] [ talpykla ] [ ] [ twitter ]

/pol/ - Politiškai nekorektiška

skyderastu namai
Vardas
El. paštas
Tema
Komentuoti
Failas
Slaptažodis (Failų trynimui.)

2020/07/20 naujos taisyklės
| Nesimato naujų temų/atsakymų, JS neveikia? Bandykite perkrauti puslapį su CTRL+F5 (privers naršyklę rodyti naujausią puslapio versiją).

Failas: 1596451236418.jpg (365,38 KB, 1208x2128, 1595882930546.jpg)

 No.1872

Kodėl komunizmas veikė taip prastai?

 No.1875

Nes naturalu nenorėti dirbti

 No.1879

>>1875
>Natūralu
O ne ne ne ne 😂😂😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 No.2252

>>1872
Kodėl tavo močia veikė taip prastai kai ją pisau?

O komunizmas visiškai nėra apie tai, kad kažkam kažką duoti nemokamai, o tai yra ekonominė sistema, kur gamybos priemonės pilnai priklauso darbininkams, ir visi dirba pagal poreikį tiek, kiek reikia.
Bet čia tik vienas sakinys, o šiaip idėja per sudėtinga ir labai daug niuancų, dėl to tai ir yra utopija, kaip, beje, ir libertarizmas.

Įdomus faktas: Tarybų Sąjungojos sistema buvo dar ne komunizmas, o brandusis socializmas, jie komunizmo tik siekė.
Brandžiajame socializme gamybos priemonės priklauso valstybei, kuri savo ruoštu atstovauja darbininkus.
Tad TSRS ir buvo visa pramonė valstybinė, nebuvo privataus verslo, ir tai savo laiku labai gerai veikė, iki tol, kol vakarų įtaka ir vidinė korupcija visko nesugadino, bet net ir tada vistiek veikė.

Tačiau kadangi valstybės valdomos ekonomikos visgi jau praeityje dėl per didelio kultūrinio poslinkio į vartotojiškąjį kapitalizmą, tai pripažinkime, kad ateities ekonomika visgi yra laisvos rinkos tipo, tačiau su valstybės role, taip pat.

Universalios bazinės pajamos yra kaip tik ateities ekonomikos pagrindas, kai privačios kompanijos veikiančios laisvoje rinkoje sukuria labai daug vertės, tačiau dalis tos vertės yra per mokesčius perskirstoma visiems žmonėms, kad jie turėtų bazinį lygį pragyvenimui, ir tuo pačiu skatintų ekonomiką per vartojimą.

Tas iš tavo piktūros irgi pritaria universalioms bazinėms pajamoms, tačiau tas jo pasityčiojimas iš Karlo Markso yra jo paties prieštaravimas sau, nes juk skirtingos ekonominės sistemos irgi gali pasiūlyti nemokamus dalykus, tik skirtingais sisteminiais metodais, o jis tai pasako tarytum norėdamas paneigti nemokamų pinigų idėją iš viso, o tai prieštaringa, nes jis anksčiau sakė kad pritaria UBI.

 No.2253

>>2252

O kaip įgyvendinti UBI, bent jau Amerikoje, labai gerą planą turi kandidatas į prezidentus Yang'as, ir manau po 4 metų jis tikrai kausis rinkimuose, ir tikiuosi kad laimės:
https://www.yang2020.com/what-is-freedom-dividend-faq/

Visi žmonės turi turėti galimybę gyventi laisvai ir nebijoti dėl savo biologinių poreikių saugumo vien dėl to, kad turi spalvotų popieriukų ar ne.

Aš palaikau bet kokią ekonominę sistemą, kuri užtikrintų visus kiekvieno žmogaus bazinius poreikius ir maksimizuotų laimės lygį visuomenėje.

Juk tai yra elementarus logiškas dalykas, kad dabartinės išsivysčiusios ekonomikos sukuria dešimtis kartų daugiau vertės, nei reikia tos populiacijos baziniams poreikiams patenkinti, tačiau vis tiek yra žmonių, kurie turi dirbti, kad išgyventų.

 No.2254

>>2253
Pvz. net Lietuvoje, juk BVP yra 50 mlrd. eurų, o jeigu 10 mlrd. šių pinigų kas met paskirtume žmonių baziniams poreikiams, tai kiekvienas Lietuvis gautų ~300 eurų kas mėnesį, ko užtektų pragyvenimui, nes juk tai net daugiau nei pašalpos ir didelė dalis pensijų.
Ir tai tik 20% nuo mūsų BVP!
O dar pritaikius įvairias optimizacijas (mažinant sumą ir taip daug uždirbantiems), būtų galima sumažinti šią išlaidą vos iki 5 mlrd. eurų – vos 10% nuo mūsų BVP!

Tada nereikėtų net minimalios algos sąvokos – nes žmonės ir taip nedirbtų darbo, jei jis mokėtų mažiau nei 1.5-2x jo gaunamų UBI pajamų.

Ir dar, žmonės, turėdami garantuotas pajamas, būtų žymiai laimingesni, nebijotų išbandyti kažką nauja, nebijotų skirti laiko išmokti tarkim programuoti, ir įsidarbinti darbe, kuris mokėtų daug, ir taip prisidėtų prie ekonomikos augimo.

O įvedus blokčeinu paremtas nacionalines valiutas ir apribojus grynųjų naudojimą, pelno ir pajamų mokesčius būtų galima net sumažinti, o vietoje to įvesti automatizuotą tranzakcijų mokestį.

 No.2255

>>2254
Kadangi žinoma, kad ekonomikos su tam tikru BVP metinis bendrasis tranzakcijų tūris (volume) siekia 10-1000x kartų daugiau nei BVP (priklausomai nuo finansinio sektoriaus dydžio), tai Lietuvoje šis metinis tūris būtų bent 500-1000 mlrd. eurų – taigi su 1% automatiniu mokesčiu kiekvienai pinigų tranzakcijai, mes ir taip surinktumėm 5-10 mlrd. eurų, net nekeisdami kitų mokesčių.
Ir to pilnai pakaktų finansuoti visą UBI projektą, kuris dar labiau paskatintų ekonomiką.

Ir žmonės dirbtų ne šūdinus darbus kuriuos dirba tik tam, kad ištvertų nuo algos iki algos, o esant laisviems, padidėtų jų intelektas, ko pasekoje jie tobulėtų ir galėtų prisidėti prie aukštesnio lygio profesijų.
Nors 40-60% tų šūdinus darbus dirbančių žmonių visgi taptų alko-nytais, tačiau:
a) likusi dalis, dirbdama gerus darbus, sukurtų tokį vertės kiekį, kuris pilnai ar viršytų pradinį 100% tų darbuotojų kol jie dirbo sukurtą vertės kiekį
b) Net ir ta dalis kuri taptu NYTais, ilgainiui visgi pradėtų dirbti, nes žmogus ne tik nori NYTinti ant bazinių pajamų, bet ir keliauti, nusipirkti naują kompiuterį ar pan.

 No.2256

>>2255
Žinoma, kainų lygis dalinai kiltų, nes daugelis tų mažai uždirbančių žmonių nebedirbtų, dėl to darbdaviai tiems darbams turėtų kelti atlyginimus, ir kelti kainas.
Tačiau tai:
a) Nebūtų toks ženklus kainų kilimas, kad mokamas UBI taptų nebepakankamas visiems baziniams poreikiams patenkinti
b) Kadangi kiltų atlyginimai, didėtų BVP ir daugiau būtų ir mokesčių
c) Didelė dalis tų šūdinų darbų vis tiek būtų automatizuota, ir tai tik paspartintų procesą, nes verslui patogiau būtų imti paskolą ir investuoti į robotus, nei kelti atlyginimus – tai elementarus kainos/pelno paskaičiavimas.

Ko pasekoje ekonomika tik augtų, žmonės būtų laimingi, visi būtų garantuoti dėl savo finansinio saugumo, būtų tikra pasirinkimo laisvė – nori dirbi, nori ne, vistiek turėsi iš ko gyventi.

Čia yra ateitis, ir tai yra ne utopija, ne fantastika, o tiesa, pagrįsta loginiu mąstymu, matematika, ir faktais.

 No.2264

>>2256
> logika, matematika ir faktais
Kad tu mum ar sau tai sakai, nepadaro to tiesa. Tik išsidavei kad balsavai už laisvės partiją dėl legalizavimo.

 No.2271

>>2264
>už laisvės partiją
Tu esi BENQ firmos projektorius.

Aš balsavau už socioekonomiškai kairiuosius, bet kultūriškai dešiniuosius – o konkrečiai, LVŽS partiją.
Neįsivaizduoju, kas mano rašliavoje tau pasirodė panašu į tai, kad būčiau už laisvės partiją dėl legalizavimo, o tai labai panašu į projektavimą.
Aš griežtai PRIEŠ laisvės partiją, nes jie socioekonomiškai dešinieji, nori sumažinti valstybės biudžetą ir socialinės politikos išlaidas, ko pasekoje būtų panaikintos ar smarkiai sumažintos pašalpos ir pensijos ir kitos soc.garantijos, ko pasekoje daugybė lietuvių emigruotų, o čia privažiuotų negrų ir arabų, ir tai tikrai nedarytų Lietuvos žmonių laimingais.

 No.2272

>>2271
>kultūriškai dešiniuosius
Tik NS yra kulturiskai desinieji

 No.2273

>>2271
t. runkelis

 No.2274

>>2273
t. pydaras, kuris balsavo už LP

>>2272
Žinoma, jie labiausiai kultūriškai dešinieji, bet jie ir socioekonomiškai nelabai kairieji.
Taigi, paskaičiavus optimalų tašką kelių parametrų kreivėje, pasirinkau optimaliausią variantą – LVŽS.

 No.2275

>>2274
>balsoja uz kalxoznikus
>dar kazka bando irodinet
laisvas ;d

 No.2276

>>2273
>>2275
Atgal į žydknygę

 No.2277

Failas: 1603733577115.jpg (238,86 KB, 1074x1563, _20201026_173047.JPG)

Kodel delfi ir visa medija vadina simonyte su landsbergiu desiniaisiais?

 No.2278

>>2276
>neeee mano safespeise yra zmoniu kuriu nuomone nesutampa su manaja, taip negali buti rėė!

 No.2279

>>2277
Todėl, kad jie socioekonomiškai dešinieji, o medija suplaka viską į vieną dešinę, nepaisydami to, kad jie kultūriškai mega-liberalai.

 No.2280

>>2277
Nes jie dešinieji.

 No.2299

>>2280
argumentų pls.
>>2279
plačiau.[Grįžti][Eiti į viršų] [Katalogas] [Post a Reply]
Ištrinti įrašą [ ]
[ * ] [ a / b / t / ž / tv ] [ pol / g / biz / mu / int ] [ mega ] [ talpykla ] [ ] [ twitter ]